Фонд енергоефективності – державна установа, яка надає інструменти для термо- модернізації багатоквартирних будинків з ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку).

3 вересня 2019 року, стартувала програма «Енергодім». Це означає, що всі об’єднання співвласників багатоквартирних будинків можуть подавати заявку на часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках.

Підтримка Фонду полягає в наданні грантів на впровадження комплексних технічних рішень по енергоефективності будівель з урахуванням кращих європейських практик. Після їх реалізації співвласники таких будинків зможуть не тільки заощадити кошти на комунальні послуги, а й підвищити рівень комфорту життя.

Переваги участі в програмі Фонду енергоефективності:

  • ОСББ зможе отримати часткове відшкодування витрат на енергоефективні заходи в будинку по Програмі Фонду.
  • Системний підхід до термореновації. Компенсація витрат буде здійснюватися як на матеріали та обладнання, так і на будівельні роботи. Передбачено обов’язковість енергоаудиту, який повинен показати, які заходи доцільно виконати в кожному конкретному будинку.

Програма Фонду складається з 3 етапів:

  • ЕТАП I Підготовка до ЕЕ заходів;
  • ЕТАП II: Проектна документація та експертиза;
  • ЕТАП III: Будівельні роботи та верифікація.

Обов’язковою умовою подачі заявки до Фонду є проведення енергетичного аудиту. Для цього ОСББ необхідно прийняти рішення про проведення попереднього енергоаудиту, щоб енергетичний аудитор склав енергосертіфікат будівлі і заповнив рекомендаційний звіт, в якому відображені перелік енергоефективних заходів для впровадження їх на будівлі ОСББ.

Енергетичний аудит для побудови ОСББ – це енергетичне обстеження будівлі з метою встановлення ефективності використання енергетичних ресурсів та рекомендації до впровадження енергоефективних заходів, які підвищать рівень комфорту жителів і дозволять істотно знизити споживання енергетичних ресурсів, тим самим зменшити грошові витрати жителів будинку.

Результатом проведення енергоаудиту є звіт з енергетичного аудиту будівлі, в якому описується поточний стан, визначаються критичні місця, через які відбувається втрата енергії, і причини їх виникнення, також розробляється перелік заходів, які дозволять їх усунути або знизити, оцінюється орієнтовна вартість впровадження таких заходів, економія енергії та коштів, до яких призведе реалізація енергоефективних заходів та пріоритетність їх впровадження.

Разом зі звітом з енергетичного аудиту досвідчені атестовані аудитори компанії «Топ-Інформ» розробляють енергетичний сертифікат і готують необхідні документи для подачі заявки до Фонду енергоефективності.

Енергоаудит ОСББ, супровід заявок до Фонду енергоефективності